Dělostřelecká tvrz Bouda

Tvrz Bouda byla součástí československého pevnostního systému, budovaného v letech 1935-1938 podél hranic s Německem a představuje největší muzeum československého opevnění. Její hlavní zbraní byla dělostřelecká otočná věž Horymír, do sestavy dále patří tři pěchotní sruby a vchodový objekt, vesměs spojené rozsáhlým systémem podzemních chodeb, Prohlídková trasa, provázená zasvěceným výkladem, vede přes jednotlivé objekty a seznamuje návštěvníky s historií výstavby tvrze v kontextu doby.

Kategorie: Muzea a technické památky

Hamzův park a arboretum

Park založil profesor MUDr. František Hamza v prvním desetiletí dvacátého století cíleně jako lesopark v severní části Českomoravské vrchoviny. Snaha MUDr. Hamzy vytvořit svým svěřencům rodinné a příjemné prostředí a i jeho vlastní záliba v cizokrajných dřevinách zřejmě vedla MUDr. Hamzu vysadit v areálu léčebny zajímavé cizokrajné, dnes bezmála stoleté druhy dřevin.

Kategorie: Zoo a botanické zahrady

Hippologické muzeum ve Slatiňanech

Unikátní muzejní expozice je věnována vývoji koně, jeho anatomii, chovu a službám ve prospěch člověka. Zajímavá je sbírka podkov, sedel a postrojů i rozsáhlá kolekce výtvarných děl s hippologickou tematikou. na přilehlých pastvinách jsou výběhy koní Převalského, výběhy starokladrubských vraníků a jezdeckých koní, na severním okraji zámeckého parku se nachází slavný slatiňanský hřebčín.

Kategorie: Muzea a technické památky

Hrad Kunětická Hora

Hrad z husitského období stojí nedaleko Pardubic. Během třicetileté války byl vypálen a chátral až do 20. století, kdy proběhly velké opravy.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Litice nad Orlicí

Od založení hradu ve 13. století jej až do začátku 19. století vlastnili různé rody, např. Drslavicové, Lichtenberkové, Pernštejnové …, které jej upravovaly podle dobových potřeb. V 19. století jej koupila a opravila rodina anglického obchodníka J. Parishe. V r. 1948 byl hrad zestátněn.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Svojanov

Nechal jej postavit Přemysl Otakar II. a až do husitských válek byl královským hradem. Hrad dvakrát vyhořel a po r. 1842 byl empírově přestavěn. Ve 20. století hrad vystřídal několik majitelů a od r. 1992 patří městu Polička.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hvězdárna barona Artura Krause

V provozu je od 1992, k dispozici několik dalekohledů až do velikosti 42 cm zrcadlové typu.

Kategorie: Hvězdárny a planetária

Městské muzeum a galerie ve Svitavách

Vzniklo v roce 1894 jako vlastivědné muzeum. Vlastní budovu získalo až v roce 1945 ve vile někdejšího svitavského starosty a průmyslníka J. Budiga. V letech 1976-1989 bylo změněno na muzeum dělnického hnutí a po roce 1990 získalo statut městského muzea. Unikátní expozice praček. Stálé výstavy: Z historie praní, Svitavská zastavení, Osobnost O. Schindlera.

Kategorie: Muzea a technické památky

Městské muzeum Česká Třebová

Sbírka mimoevropského umění s částí starého Egypta a mumií egyptské princezny Hereret, Grafická sbírka dr. Loubala.

Kategorie: Muzea a technické památky

Městské muzeum Králíky

Muzeum nemusí mít vždy jenom zašlé, nudné a staromódně uspořádané expozice. Přijďte se přesvědčit, že i malé regionální muzeum může znamenat více než velké Národní v Praze.

Kategorie: Muzea a technické památky

Městské muzeum Památník Bohuslava Martinů

Životní dráha i tvorba skladatele ve fotografiích, diapozitivech, kresbách, makety scén.

Kategorie: Muzea a technické památky

Muzeum - Zámek Pardubice

Původní tvrz ze 14. století byla Arnoštem z Pardubic rozšířena na vodní hrad. Velké úpravy provedl známý architekt F. M. Kaňka v letech 1723 - 1726. V interiérech můžeme obdivovat největší sbírku pohlednic v ČR a expozice Východočeského muzea a galerie.

Kategorie: Muzea a technické památky

celkem 30 záznamů na 3 stránkách.

1 2 3
česky english

Všeobecné obchodní podmínky | Kontaktní údaje | Možnosti zápisu | Kariéra

Copyright © 2007 - 2012 Inform service cz s.r.o., Realizace EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS
sac hermes constance pas cher chine