Chrám sv. Bartoloměje Kolín

Kostel sv. Bartoloměje z 2. poloviny 13. století vyniká především chórem stavěným významným architektem Petrem Parléřem. Při kostele je zvonice a barokní kostnice. Kostel prošel ve 20. století velkou rekonstrukcí.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Důlní expozice Chrustenická šachta

Stovky metrů zpřístupněných důlních chodeb, řada unikátních exponátů připomínajících slavnou dobu hornictví a lomařství v oblasti Českého krasu, stálá expozice o lomech na Amarice a nakonec jízda důlním vlakem - to je stručná nabídka, kterou svým návštěvníkům předkládá železnorudý důl Chrustenice. Kdysi patřil k největším a nejvýznamnějším dolům Barrandienu; měl 84 podzemních pater a jeho hloubka dosahovala 426 metrů. V současné době sem vedle turistů často zamíří potápěči a filmaři.

Kategorie: Doly a podzemí

Gottland – muzeum Karla Gotta

Muzeum nejpopulárnějšího českého zpěváka pop music všech dob.Záměrem muzea je přiblížit návštěvníkům a jistě i fanouškům, soukromý i profesionální život zpěváka Gotta.

Kategorie: Muzea a technické památky

Hornické muzeum v Příbrami

V původních historických objektech Ševčinské, Anenské, Vojtěšské a Drkolnovské šachty si návštěvníci mohou prohlédnout čtyřicet stálých expozic, zahrnujících například modely hutních staveb a unikátní mineralogicko-geologické sbírky. K největším zážitkům patří jízda důlním vláčkem 260 metrů dlouhou Prokopskou štolou, která vede k ústí jámy prokop z r. 1832, jedné z nejhlubších důlních jam ve střední Evropě (1600 m). Muzeum každoročně připravuje četné výstavy, doplňkové akce a předvádění vánočních zvyků a obyčejů v muzejním areálu.

Kategorie: Muzea a technické památky

Hornický skanzen dolu Mayrau

Při prohlídce hornického skanzenu v někdejším kamenouhelném dole ve Vinařicích u Kladna spatříte expozici historie hornictví a řadu technických památek hornictví Kladenska a Slánska. Skanzen nabízí také 13 m důlních chodeb štoly v kopci Homole a zachované těžní stroje z počátku 20. století, expozici báňského záchranářství a důlního měřičství, řetízkové šatny, dokumentační středisko s videoprogramem o historii těžby na dole Mayrau a expozici zkamenělin a geologie. Celý areál si můžete prohlédnout z vyhlídkové věže.

Kategorie: Skanzeny a lidové stavby

Hrad Český Šternberk

Mohutný hrad stojí na skalním ostrohu v romantickém údolí řeky Sázavy. Čáast gotického hradu byla v 18. století přebudována na zámek. Interiéry jsou vybaveny nábytkem různých slohů od renesance přes baroko až k empíru, za pozornost stojí stuková výzdoba od Carla Brentana ze 17. století, jedinečná kolekce 500 mědirytin z doby třicetileté války, rodové portréty, stříbrné miniatury, nádobí, křišťálové lustry, kachlová kamna, lovecké zbraně nebo trofeje.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Karlštejn

Nejnavštěvovanější hrad České republiky nechal vybudovat Karel IV. v polovině 14. století k zabezpečení říšských korunovačních klenotů a sbírky svatých ostatků. Dominantou hradu je 60 m vysoká Velká věž s kaplí sv. Kříže, jejíž zdi a strop jsou vykládány polodrahokamy a zdobí je kolekce 130 deskových gotických obrazů Mistra Theodorika. Dva prohlídkové okruhy zahrnují kromě kaple historické interiéry Císařského paláce s hodovní síní, audienční síní a ložnicí krále, hradní pokladnici a klenotnici, kostel Panny Marie, kapli sv. Kateřiny, lapidárium a obrazárnu.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Kokořín

Romantický hrad v krásném prostředí pískovcových skal nechal vybudovat v první polovině 14. století pražský purkrabí Hynek Berka z Dubé. Obydlen byl do poloviny 15. století, pak pomalu ztrácel na významu a pustl, až z něj v 19. stol. zbyla pouze zřícenina, oblíbená zejména malíři a básníky v čele s Karlem Hynkem Máchou. Chátrání ukončila romantizující přestavba, kterou nechali v letech 1911-1918 provést Jan a Václav Špačkovi. Prohlídka zavede návštěvníky do hradních paláců, erbovního a rytířského sálu, na hradby i do věže s krásným rozhledem po okolí.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Křivoklát

Jeden z nejstařších českých královských hradů, stojící na vysokém ostrohu nad Rakovnickým potokem, získal dnešní podobu na přelomu 19. a 20. století, kdy byl přestavěn v romantizujícím novogotickém stylu. Expozice kombinuje historické interiéry s muzejními a galerijními exponáty, prohlídková trasa zahrnuje kapli, rytířský a královský sál, galerii, knihovnu, muzeum, vězení s hladomornou, hradební ochozy a expozici lovectví ve velké věži.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Mladá Boleslav

Kamenný hrad ze 13. století byl významným centrem jednoty bratrské. Velkých změn dostál v 16. století - patrové arkády, zdobení zdí sgrafity. Od 17. století ve vlastnictví města, které jej přestavělo na kasárna (využívány až do r. 1918). Dnes sídlo Okresního muzea a archivu.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Točník

Hrad byl místem důležitých státnických jednání svého zakladatele Václava IV. R. 1421 byl hrad zastaven a později jej získali Lobkovicové, kteří jej spravovali až do r. 1594. Poslední majitelé, Mansfeldové jej ve 20. letech 20. století darovali Klubu českých turistů.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hvězdárna Sedlčany

Hvězdárna na Cihelném vrchu v Sedlčanech je v roce 2006 otevřena každý pátek po soumraku, pokud je aspoň polojasná obloha.

Kategorie: Hvězdárny a planetária

celkem 76 záznamů na 7 stránkách.

1 2 3 4 5 6
česky english

Všeobecné obchodní podmínky | Kontaktní údaje | Možnosti zápisu | Kariéra

Copyright © 2007 - 2012 Inform service cz s.r.o., Realizace EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS
sac hermes constance pas cher chine