Expozice motocyklů na hradě Kámen

Středověký hrad upravený ve stylu románské gotiky skrývá ve svých interiérech rozsáhlou expozici jednostopých motorových vozidel české výroby, a to od nejstarších dřevěných strojů až po nejmodernější závodní speciály.

Kategorie: Muzea a technické památky

Hrad Kámen

Hrad byl vystavěn na žulové skále ve 14. století. V 17. století jej Malovci přestavěli na barokní zámek. V zámku se dnes nachází expozice vývoje motocyklů a jednostopých vozidel.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Ledeč nad Sázavou

Od založení ve 13. století vlastnili hrad po 300 let Ledečtí z Říčan. Velkými úpravami prošel hrad po požáru v r. 1879. Součástí expozice je muzeum řemesel, sbírka zbraní a mincí.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Lipnice nad Sázavou

Dnes spíše mluvíme o zřícenině hradu ze 13. století. Za vlastnictví Čeňka z Vartemberka zde byli svěceni kněží podobojí. V současné době je plně rekonstruován. V podhradí stojí dům J. Haška, autora knihy "Osudy dobrého vojáka Švejka."

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Pernštejn

Jedna z nejzachovalejšícj evropských goticko-renesančních pevností, skrytá v lesích na východním okraji Českomoravské vrchoviny, vznikla v polovině 13. století coby sídlo mocného rodu pánů z Pernštejna. jejich péčí byl hrad postupně zdokonalován a rozšiřován, takže původní jednoduché sídlo se dnes ztrácí ve spleti pozdějších gotických a renesančních přestaveb, které působí velmi malebným dojmem. Pozoruhodné velkolepé pozdně gotické opevněnínemá ve střední Evropě obdoby.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Roštejn

Hrad vybudovali páni z Hradce ve 14. století. Husité jej sice obléhali, ale nikdy nedobyli. Zachariáš z Hradce jej přestavěl na lovecké sídlo a založil rozsáhlou oboru. V této podobě zůstal hrad dodnes. Dominantou Roštejna je vysoká sedmiboká věž, ze které je krásný výhled do dalekého kraje.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Jihlavské podzemí

Katakomby pod historickým centrem města, odhadovaná plocha 50 000 m2, celková délka 25 km. Rozsahem druhý největší podzemní labyrint na území České republiky. Chodby raženy ve skále v několika podlažích pod sebou v hloubce 2-12 m. Největší zajímavost: světélkující chodba 11 m pod povrchem země.

Kategorie: Doly a podzemí

Klášter premonstrátů v Želivi

Premonstrátský klášter byl založen spolu s klášterním kostelem Nanebevzetí Panny Marie v první polovině 12. století. Z řad zdejších mnichů vyšel i známý husitský kazatel Jan Želivský. Během 17. a 18. století, kdy se klášter opět stal duchovním, hospodářským i kulturním centrem regionu, byl konvent obnoven ve stylu barokní gotiky J. B. Santinim. Řeholní komunita se do části kláštera vrátila v roce 1991. Veřejnosti je přístupný chrám, křížová chodba, refektář s bohatou štukovou i malířskou výzdobou, kapitulní síň, knihovní sál a další interiéry.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Kostel sv. Jakuba Většího

Stavba začala současně se založením města roku 1243. Rozestavěný kostel však někdy před rokem 1256 vyhořel. Současně s nápravou škod byl vybudován a křížově zaklenut dlouhý chór se sakristií a nedokončený kostel byl roku 1257 vysvěcen. Křížová klenba halového trojlodí však pochází až z 80. let 14. stol.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Letohrádek svatý Vojtěch

Letohrádek sv. Vojtěch ve spolupráci se zámkem Moritzburg poprvé v České republice přestavuje výstavu o kultovní pohádce "Tři oříšky pro Popelku". Od 1.7.2016 se v letohrádku, kde oženili i představitele hlavní role Pavla Trávníčka, dozvíte vše o filmu z roku 1973, můžete se ponořit do vzpomínek nebo prostě snít o svých oblíbených filmových hrdinech. V samém srdci Čech, malebném městečku Počátky, zavítáte i do dob úslužných komorníků a pečlivých služebných. Vaše oslavy a svatby budou jako vystřižené z filmů pro pamětníky.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Městské muzeum Chotěboř

Městské muzeum v Chotěboři bylo založeno v roce 1885. Od roku 1952 sídlí v raně barokním zámku z počátku 18. století, který na místě bývalé gotické tvrze nechal postavit Vilém Leopold Kinský. Zámek, obklopený anglickým parkem, patří v současnosti rodu Dobrzenských z Dobrzenic. Sbírku muzea tvoří tyto podsbírky: geologická, historická, knihy, písemnosti a tisky, numizmatická a výtvarného umění.

Kategorie: Muzea a technické památky

Městské muzeum v Bystřici nad Pernštejnem

Městské muzeum je umístěno v budově bývalé radnice. Ke stálým expozicím patří například Historie města, Etnografie, Štěpánovská litina, Řemesla a jeden z výstavních areálů je věnován Aloisi Lukáškovi, akademickému malíři.

Kategorie: Muzea a technické památky

celkem 41 záznamů na 4 stránkách.

1 2 3 4
česky english

Všeobecné obchodní podmínky | Kontaktní údaje | Možnosti zápisu | Kariéra

Copyright © 2007 - 2012 Inform service cz s.r.o., Realizace EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS
sac hermes constance pas cher chine