Akvárium Mořský svět Praha

V moderních akváriích, která dokonale simulují přirozené prostředí mořských tvorů, objevíte na ploše více než tisíc m2 přes sto padesát druhů živočichů. Součástí expozice je suchý průchod 25 metrů dlouhou podmořskou korálovou jeskyní.

Kategorie: Zoo a botanické zahrady

Betlémská kaple

Kaple založená koncem 14. století, v letech 1402-1412 působiště Mistra Jana Husa. V roce 1786 na příkaz císaře Josefa II. zbořena, dnešní stavba z let 1948-1954 podle nákresů původní kaple. Promoční aula Českého vysokého učení technického v Praze, v prvním patře přilehlého domu světnička J. Husa a stálá expozice

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Bludiště na Petříně

Vstup do bludiště je tvořen napodobeninou středověké brány s padajícím mostem. Erby v průčelí objektu připomínají dobu Československého státu. Prohlídkový okruh vede návštěvníka zrcadlovým bludištěm k diorámatu a posléze ještě do prostoru s křivými zrcadly. V poslední místnosti bývají příležitostné výstavy dětských kreseb.

Kategorie: Muzea a technické památky

Botanická zahrada Praha

Zahrada celkem obhospodařuje 52 ha plochy. Z uvedené rozlohy zabírají asi 1,5 hektaru novější expozice Japonské zahrady a Turecka a Středomoří. Největším lákadlem v poslední době je nový tropický skleník Fatamorgána, který svou rozlohou a počtem rostlin nemá v naší zemi konkurenci.

Kategorie: Zoo a botanické zahrady

Botanická zahrada Univerzity Karlovy Praha

Rozloha cca 3,6 ha, ve sbírkách přes 10000 druhů a odrůd.

Kategorie: Zoo a botanické zahrady

Břevnovský klášter

První mužský klášter v Čechách založili Boleslav II. a sv. Vojtěch v roce 993. Po celý středověk si zachoval úlohu významného centra náboženství a kulturního života. Klášterní budovy vznikly v období vrcholného baroka, kostel sv. Markéty se zachovalou románskou kryptou je dílem architekta Kryštofa Dientzenhofera. Vysoce hodnotné jsou hlavně oltářní obrazy vynikajícího českého barokního malíře Petra Brandla.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

České muzeum hudby

Muzeum se nachází v bývalém barokním kostele sv. Máří magdalény na Malé Straně. V mohutné dvoraně kdysi zněly údajně jedny z největších pražských varhan sklonku 17. století. Základem expozice je bohatá sbírka hudebních nástrojů, návštěvníci mohou obdivovat jejich půvab i zvuk. Klenotem muzejních sbírek jsou smyčcové nástroje slavných houslařů italské a francouzské školy.

Kategorie: Muzea a technické památky

Chodovská vodní tvrz

Vzácná gotická vodní tvrz s centrální kruhovou dispozicí a vnitřním nádvořím, jedna z mála ukázek tohoto druhu architektury v hlavním městě. Kulturní dům, koncerty a divadelní představení, galerie, hudební sál, kavárna a restaurace. V okolí tvrze park.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Chotkovy sady

Nejstarší veřejně přístupný pražský park v serpentinách Chotkovy silnice na východním okraji Pražského hradu, monumentální pomník Julia Zeyera, českého básníka, prozaika a dramatika. Lávka do Letenských sadů ke Kramářově vile.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Chrám sv. Mikuláše

Vrcholné dílo pražského baroka podle projektu K. I. Dienzenhofera. Hlavní lustr ve tvaru carské koruny, dar cara Mikuláše II., vyroben roku 1880 ve sklárnách v Harrachově. Koncerty umělců a souborů z celého světa.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Clam-Gallasův palác

Jeden z nejkrásnějších pražských barokních paláců, vynikající sochařská výzdoba průčelí, dva impozantní portály se sochami M. B. Brauna. Reprezentační sály, výstavy, koncerty, vědecké konference, společenské akce.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Dům U Dvou slunců

Dům v ulici pojmenované podle básníka a novináře Jana Nerudy (1834-1891), autora Povídek malostranských; dlouho žil právě v tomto domě.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

celkem 98 záznamů na 9 stránkách.

1 2 3 4 5 6
česky english

Všeobecné obchodní podmínky | Kontaktní údaje | Možnosti zápisu | Kariéra

Copyright © 2007 - 2012 Inform service cz s.r.o., Realizace EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS
sac hermes constance pas cher chine