Akvárium ENVI DŮM Hradec Králové

V ENVI domě objevíte obří akvárium s podvodním tunelem, na tropické lávce v deštném pralese na vlastní kůži zažijete, co obnáší pobyt v tropech, a nakonec se společně s rybami Jižní a Střední Ameriky ocitnete na dně sladkovodní tropické túně. Pro odpočinek mužete zvolit posezení U rejnoka nebo Café Piraňa.

Kategorie: Zoo a botanické zahrady

Benediktínské opatství v Broumově

Benediktinské probošství bylo založeno v prbní polovině 14. století. Dnešní podoba je výsledkem vrcholně barokní přestavby podle projektu K. I. Dientzenhofera. Ten je také autorem návrhů výzdoby vnitřních prostor - prelatury, refektáře a knihovny, na níž se podíleli vynikající umělci pražského baroka. Veřejnosti jsou přístupné historické interiéry, knihovna, refektář, klášterní kostel sv. Vojtěcha s obrazy V. V. Reinera a vidět můžete i unikátní otisk turínského plátna s obrysem Kristova těla.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Botanická zahrada léčivých rostlin Hradec Králové

Botanická zahrada léčivých rostlin je účelovým zařízením farmaceutické fakulty, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely. Zabývá se i sběrem semen léčivých rostlin pro mezinárodní výměnu semen.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Dělostřelecká tvrz Dobrošov

Nejznámější tvrz soustavy československého pohraničního opevnění z let 1935-1938 leží v kopci nad stejnojmennou vsí a je jednou z expozic muzea v nedalekém Náchodě. Prohlídková trasa vede z dělostřeleckého srubu Zelený, jednoho ze dvou přístupných objektů tohoto typu u nás, přes muniční sklad na křižovatku s chodbou hlavní galerie, kasárenskými sály, ošetřovnou a končí na srubu Můstek. Zpřístupněno je asi 400 metrů podzemních chodeb a sálů. Kromě toho si můžete prohlédnout stálou expozici, věnovanou československé armádě první republiky.

Kategorie: Muzea a technické památky

Dělostřelecká tvrz Hanička

Pevnost hanička, součást československého pevnostního systému vybudovaná v letech 1936-1938, se skládá ze šesti bojových objektů, propojených stovkami metrů podzemních chodeb a sálů. V roce 1975 pevnost zabralo ministerstvo vnitra a Hanička se začala pozvolna měnit v moderní velitelské stanoviště a novodobý protiatomový kryt. Práce nebyly nikdy dokončeny; teprve v polovině devadesátých let byla tvrz opět zpřístupněna veřejnosti coby zajímavá ukázka, jak mělo vypadat zázemí moderní pevnosti.

Kategorie: Muzea a technické památky

Hrad Kost

Jeden z nejzachovalejších gotických hradů v Čechách vystavěný Benešem z Vartemberka. Další dostavby proběhly ve 14. a 16. století. V předhradí byly postaveny hospodářské budovy s pivovarem. Po třicetileté válce hrad chátral a byl využíván jako sýpka. Ve 20. století byl rekonstruován. Dnes je v majetku rodu Kinských dal Borgo.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Pecka

Jedná se o silně opevnění gotický hrad ze 14. století. Za držení všech pánů (např. Škopkové, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic) se uskutečnily na hradě velké úpravy. V r. 1830 hrad vyhořel a je postupně opravován.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hvězdárna a planetárium Hradec Králové

Hvězdárna a planetárium se nachází na jižním okraji metropole východních Čech - Hradce Králové. Pro stavbu hvězdárny bylo zvoleno jedno z nejkrásnějších míst - na hřebenu mezi Zámečkem a Novým Hradcem Králové, odkud se otevírá pohled na západ do polabské nížiny a na jižní protáhlé údolí se zrcadly rybníků Datlíka a Roudničky.

Kategorie: Hvězdárny a planetária

Hvězdárna Jičín

Pořádá pravidelné přednášky a pozorování jednou za čtrnáct dní v sobotu večer.

Kategorie: Hvězdárny a planetária

Hvězdárna Úpice

Úpická hvězdárna je odborným pracovištěm, dosahujícím v několika oblastech své činnosti velmi vysoké odborné či špičkové úrovně, některá pozorování jsou dokonce zcela unikátní. Kromě záležitostí čistě vědeckých se hvězdárna orientuje také na astronomickou osvětu směřovanou k nejširší laické veřejnosti se zvláštním zaměřením na mládež.

Kategorie: Hvězdárny a planetária

Muzeum a galerie Orlických hor

Muzeum je umístěno ve 2. patře Kolowratského zámku a kromě stálých expozic Malíři Orlických hor a sochařské tvorby Karla Hladíka je možné si prohlédnout tématické výstavy.

Kategorie: Muzea a technické památky

Muzeum krajky ve Vamberku

Vamberk je významným krajkářským střediskem s tradicí paličkování krajek starou přes tři staletí. Historii i současnost ručně paličkované krajky přibližuje stálá expozice muzea, která provází návštěvníka vývojem krajky v českých zemích od počátku 18. století do současnosti. Expozici představuje krajkářství jako řemeslo, které poskytovalo obživu mnoha rodinám, dokumentuje vznik první čeké krajkářské školy i muzea.

Kategorie: Muzea a technické památky

celkem 36 záznamů na 3 stránkách.

1 2 3
česky english

Všeobecné obchodní podmínky | Kontaktní údaje | Možnosti zápisu | Kariéra

Copyright © 2007 - 2012 Inform service cz s.r.o., Realizace EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS
sac hermes constance pas cher chine