Dřevěný větrný mlýn Bílovec

Dřevěný větrný mlýn /tzv. sloupový, beraní, německý/, 300 m sv. od místní části Stará Ves. Založen kolem roku 1736. Větrný mlýn s českým mlýnským složením, sedlovou střechou s polovalbou, stěna na straně větrných lopat a střecha kryty šindelem. Mlýn byl opraven v roce 1960.

Kategorie: Skanzeny a lidové stavby

Dřevěný větrný mlýn Kletné

Větrný mlýn stál těsně za obcí. Roku 1875 byl v provozu. Obec žádala roku 1803 o povolení stavby větřáku pro Matese Bergera, ale nevíme, s jakým výsledkem.

Kategorie: Skanzeny a lidové stavby

Jeskyně Šipka

Jeskyni Šipku najdeme v blízkém okolí beskydského města Štramberk na kopci Kotouč. V jeskyni byly v r. 1880 nalezeny kamenné nástroje z paleolitu, zvířecí kosti a části čelisti člověka neandrtálského.

Kategorie: Jeskyně

Muzeum Novojičínska - Žerotínský zámek

Původní zámek vzniklý přestavbou domu v souvislé zástavbě města dnes slouží jako muzeum kloboučnictví a památník malíře A. Zábranského. V průběhu staletí sloužil také jako radnice, byty.

Kategorie: Muzea a technické památky

Muzeum Z. Buriana

Zdeněk Burian byl malíř světového formátu, který se specializoval na pravěk a dobrodružství. Část svého života prožil ve Štramberku, proto zde bylo v roce 1992 otevřeno muzeum. Od r. 1997 je ve správě města Štramberk. Každoročně jsou zde pořádány sezónní tématické expozice z díla Zdeňka Buriana. V ostatních měsících muzeum slouží jako městská galerie.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Radhošť - Pouť ke sv. Cyrilu a Metodějovi

Podle zbožné pověsti soluňští bratři sv. Cyril a Metoděj zrušili pohanské uctívání boha Radegasta a postavili na tom místě kříž. V r. 1735 byl na Radhosti postaven dřevěný kříž, ke kterému se konaly 4x do roka poutě, později nahrazen křížem kamenným (r. 1805), nynější je z r. 1808. V r. 1897-98 byla zde postavena dřevěná kaple, financována že sbírek konaných na celé Moravě, do které namaloval Adolf Liebscher " Valašskou Madonu" umístěnou na bočním oltáři. Jedna kopie obrazu je ve vatikánských sbírkách, druhá ve frenštátském kostele.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Muzeum prezentuje automobily Tatra od prvního automobilu Rakousko-Uherska až po reprezentativní limuzíny z konce 90. let. Mezi nimi je také legendární Tatraplán a závodní automobil Karla Lopraise z rallye Paříž-Dakar.

Kategorie: Muzea a technické památky

Větrný mlýn Rožnov pod Radhoštěm

Sloupový dřevěný mlýn ve skanzenu Valašské dědiny. Přenesen z Kladníků na Přerovsku. (Mlýn pochází z roku 1812, stál SZ od obce u č.p. 37. Sloužil donedávna jako šrotovník zemědělského družstva). Součást prohlídky skanzenu.

Kategorie: Skanzeny a lidové stavby

Zámek Kunín

Náleží k nejcennějším barokním zámkům celé Moravy. Největšího rozkvětu dosáhl na přelomu 18. a 19. stol. za hraběnky Marie Walburgy z Truchsess-Zeilu, která zde vybudovala jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů tehdejší střední Evropy.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty
česky english

Všeobecné obchodní podmínky | Kontaktní údaje | Možnosti zápisu | Kariéra

Copyright © 2007 - 2012 Inform service cz s.r.o., Realizace EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS