Důl Michal v Ostravě

Autenticky dochovaný důlní areál je nejen technikou památkou Ostravsko-Karvinského revíru, ale také jedinou ostravskou Národní kulturní památkou. Návštěvnická trasa zahrnuje řetízkové šatny, koupelny, cechovnu, dispečink a především strojovnu s původním strojním zařízením, které fungovalo až do roku 1993, kdy byl ukončen těžní provoz. Expozici její autoři pojali jako poslední pracovní den, kde budete mít pocit, že horníci odtud odešli jen chvilku před vámi. Kromě toho se v areálu konají krátkodobé příležitostné výstavy a kulturní akce.

Kategorie: Doly a podzemí

Hasičské muzeum

Budova Hasičského muzea byla postavena obcí v roce 1905. A již z počátku sloužila hasičům. Až do roku 1919 zde bylo v prvním nadzemním podlaží sídlo německého dobrovolného sboru hasičů, zatím co v druhém podlaží byla umístěna Přívozská spořitelna.

Kategorie: Muzea a technické památky

Hornické muzeum OKD v Ostravě

Historie a technický vývoj dobývání uhlí v ostravsko-karvinském revíru, fárání do důlní štoly, 250 m důlních chodeb, expozice báňského záchranářství, největší svého druhu na světě, ale také areál pod širým nebem s povrchovou expozicí těžních strojů a rekonstruovaným sídlištěm lovců mamutů, kteří kdysi tuto cennou lokalitu obývali - to nabízí svým návštěvníkům hornické muzeum na úpatí vrchu Landek. Okolím vede naučná stezka, na vrcholu kopce stojí rozhledna.

Kategorie: Muzea a technické památky

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy spadá pod Vysokou školu báňskou. Pro veřejnost je přístupná od roku 1980. Sál planetária je třetím největším v České republice, jeho kapacita je 100 lidí. Je využíván nejen pro konání přednášek s astronomickou tématikou, ale též pro pořady s hudební, ekologickou či cestopisnou náplní.

Kategorie: Hvězdárny a planetária

Mořské akvárium Ostrava

Největší veřejné mořské akvárium na severní Moravě nabízí stálou expozici mořské a sladkovodní fauny. K vidění je například žralok útesový, muréna tygrovaná, mořští koníci, piraně, lidožravý krokodýl nilský a spousta dalších živočichů.

Kategorie: Zoo a botanické zahrady

Soukromá pozorovatelna Ostrava - Lhotka

Hlavním přístrojem je zrcadlový dalekohled (tzv. Newtonova typu) s průměrem zrcadla 36 cm a ohniskovou délkou 179 cm.

Kategorie: Hvězdárny a planetária

ZOO Ostrava

Rozsáhlá ZOO leží v lesoparku v městské části Stromovka. Spatříte tu velké travnaté výběhy jelenů, afrických kopytníků, přírodní výběh šimpanzů, výběh lvů a voliéry dravců. ZOO se zaměřuje na chov vzácných a ohrožených druhů zvířat a jejím nejvzácnějším chovancem je pár lemurů černých /lamur Sclaterův/, které chová jako jediná v ČR.

Kategorie: Zoo a botanické zahrady
česky english

Všeobecné obchodní podmínky | Kontaktní údaje | Možnosti zápisu | Kariéra

Copyright © 2007 - 2012 Inform service cz s.r.o., Realizace EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS