Arboretum Sofronka

Celosvětová sbírka borovic, která se stala jednou z největších na euroasijském kontinentu provozuje výzkumné pracoviště VÚLHM.

Kategorie: Zoo a botanické zahrady

Botanická zahrada Plzeň

Botanická zahrada je v arboretu zastoupena asi 1 000 druhů, poddruhů a kultivarů dřevin. Perlou zahrady je bezesporu botanický skleník se svými ojedinělými sbírkami sukulentních rostlin.

Kategorie: Zoo a botanické zahrady

Chodský hrad - muzeum Domažlice

Původní hrad ze 13. století byl správním střediskem Chodska. Požár v 16. století jej hodně poničil a zůstal dlouho opuštěný. V 18. století byl přestavěn na solnici, od r. 1841 zde sídlily správní úřady. V současné době zde najdeme expozice muzea.

Kategorie: Muzea a technické památky

Hrad Kašperk

Hrad byl založen v r. 1356 Karlem IV. jako správní středisko pohraničí a na obranu Zlaté stezky. Byl však mnohokrát dáván do zástavy, až v r. 1617 jej ve špatném stavu zakoupilo město Kašperské Hory. Až od r. 1968 byl hrad postupně rekonstruován. Hradní věž slouží jako rozhledna. Kašperk je nejvýše položeným královským hradem v Čechách.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Rabí

Nejrozsáhlejší hradní zřícenina v České republice představuje působivý komplex několika nádvoří, hradních paláců a rozlehlých sklepení s přírodní krápníkovou výzdobou. Dominantou hradu je 26 metrů vysoká vyhlídková věž. V hradním sále je umístěna expozice středověkých kachlů s replikou pozdně gotických kachlových kamen, v letní sezóně je na volném prostranství areál dravých ptáků s ukázkami sokolnictví.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Švihov

Důmyslně vystavěný vodní hrad, na jehož stavbě se podílel i B. Ried, patří k nejmladším českým hradům. Opevnění hradu bylo zničeno po třicetileté válce a část hradu byla přeměněna na sýpky. V 19. stol. byl opuštěn a chátral. Od roku 1950 je postupně opravován a zpřístupněn veřejnosti.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hrad Velhartice

Hrad byl založen Buškem z Velhartic pro úschovu korunovačních klenotů v době ohrožení Karlštejna. Přední palác, Rajský dům, je spojen s hranolovou obytnou věží kamenným mostem. Tato stavba je ojedinělou ve střední Evropě. Po r. 1945 byl hrad zestátněn.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Hvězdárna a planetárium Plzeň

Organizace v současné době vlastní projekční přístroj planetária firmy Zeiss typ ZKP 2, který byl demontován ze staré budovy a je uložen a připraven pro případné použití. Pro pozorovatelskou činnost disponuje organizace třemi menšími dalekohledy. Největším přístrojem je Meade o průměru 305 mm a ohniskové vzdálenosti 3050 mm.

Kategorie: Hvězdárny a planetária

Hvězdárna Rokycany

Rokycanská hvězdárna vznikla krátce po druhé světové válce přičiněním aktivních zájemců, astronomů amatérů, kteří svá pravidelná sledování oblohy zahájili již roku 1942.

Kategorie: Hvězdárny a planetária

Klášter Kladruby

Bývalý benediktinský klášter založil v údolí řeky Úhlavky roku 1115 kníže Vladislav I. Původně románský klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie přestavěl ve stylu barokní gotiky věhlasný architekt J.B.Santini Dva prohlídkové okruhy seznamují návštěvníky s opatským bytem, klášterní knihovnou, expozici Jana Nepomuckého a zimním refektářem, je tu také lapidárium soch M. B. Brauna.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Klášter Plasy

Cisterciácký klášter byl založen knížetem Vladislavem II. Období po r. 1620 klášteru velmi přálo a vzkvétal. V 18. století byl J. Santinim zahradní pavilon. V přilehlém hřbitovním kostele nalezneme hrobku kancléře Metternicha. Před zámkem stojí litinová kašna.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

Kostel sv. Bartoloměje - Plzeň

Arciděkanský kostel je se svou téměř 103 m vysokou větí dominantou náměstí Republiky v Plzni. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka. V r. 1993 se kostel stal sídelní katedrálou plzeňského biskupa.

Kategorie: Zámky, hrady a církevní objekty

celkem 40 záznamů na 4 stránkách.

1 2 3 4
česky english

Všeobecné obchodní podmínky | Kontaktní údaje | Možnosti zápisu | Kariéra

Copyright © 2007 - 2012 Inform service cz s.r.o., Realizace EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS
Cheap NFL Jerseys